Ana Sayfa  Duvar
Haberler
Resimler Videolar
Düğün Nişan Söz Yeni Doğanlar Etkinlikler Vefat Taziye
Serbest Yazılar Yaşam Öyküleri
Örf Adet Gelenek Köy Mutfağı Türkü Şiir Deyiş
Müzikler
Üyeler
Kartvizitler
Köyü takip edenler Site ziyaretçi sayacı

Yayladagi Yeditepe Beldesi Örf Adet ve Gelenekler Sayfasına Hoş Geldiniz.

Her yörenin kendine has gelenekleri görenekleri örfü adetleri vardır. Yeditepe Beldesi gelenek ve örf adetleri bu sayfada anlatarak herkesle paylaşarak kültür değerlerimizin bizden sonrakilerine aktarılmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Örf adetler gelenek ve görenekler bizi biz yapan unsurlardır. Bilinmeli ve gelecek nesillere aktarılmalıdırlar. Sizde bu şekilde düşünüyor iseniz size yörenize ait olanları mutlaka özenle bildiğiniz kadarı ile burada gelenek ve görenekleri kaleme alabilirsiniz.

Örf adet gelenek görenek hayatımızın birçok alanını düzenleyen kültürdür. Düğün, doğum, vefat, bayram gibi olayları kadın erkek, genç yaşlı tüm insan ilişkilerimizi büyük ölçüde etkileyen, geçmişimizden günümüze ulaşan kültürel değerli kalıntılardır. Bunun için bu kültürü yaşatmalı ve yaymalıyız.

Yayladagi Yeditepe Beldesi web sitesi, Yeditepe Beldesinden olan herkesin üye olup yüklemek istediklerini yükleyebilecekleri ve uzaktaki Yeditepe [köylüler ]ile iletişim kurmalarına destek olacak ve Yeditepelerini tüm dünyaya tanıtabilecekleri sosyal bir ortam olarak geliştirildi ve kullanımınıza sunuldu.

Köy Sitesi Bu siteyi takip et